BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl CBS?

Turbūt visų pirma reikėtų papasakoti, kaip išsirinkau CBS ir Kopenhagą ir kodėl nutariau čia atvažiuoti. Baigus bakalaurą situacija kaip ir daugelio bendramokslių buvo ta, jog didžioji dauguma po bakalauro ISMe nebetęsė studijų, bent kol kas. Natūraliai, kaip ir daugelis, masčiau apie tolesnius studijų variantus. Pirmas variantas magistrui buvo ISM magistrantūros studijos. Juolab man jos nieko būtų nekainavusios. Tačiau dėl keleto dalykų šį variantą atmečiau. Visų pirma, manau, jog norint tobulėti reikia nuolatos keisti aplinką, neužsibūti toje pačioje akademinėje baloje, galų gale pamatyti ir išgirsti kitų nuomonių, kitų dėstymo būdų, galų gale pamatyti, kaip tuos pačius dalykus vertina kitokie žmonės. Kita vertus ISM tęsia lietuviškas tradicijas į finansines magistrų studijas priimdavi įvairaus plauko bakalaurus, tokius kaip baigusius psichologiją, teisę ar inžineriją. Suorganizuojamos kažkokios formalios išlyginamosios studijos, bet jų negalima nė iš tolo lyginti su normaliomis bakalauro studijomis. Sunku po to įsivaizduoti dėstytojus dėstant advanced lygiu, kai pusė kontingento nėra girdėję apie Keinsą, Frydmaną ir kitus. Adamo Smito visgi negana, mano nuomone :) Analogiškai visi kiti kursai degraduoja ne dėl dėstytojų nepasirengimo ar neišsilavinimo, o tik dėl to, jog auditorija sudėtingesnių dalykų nepaveža. Girdėjau apie šią problemą nemažai, tad nenorėjau kartoti bakalauro, už kurį duoda magistro diplomą. Taigi nusprendus, kad Lietuvoje ekonomikos/finansų magistro nelabai yra kur mokytis, teko pasižvalgyti užsienyje. Nesinori papulti į Šaraškino universitetą, tad pasitelkiau FT reitingus. Pirmas klausimas aišku yra, kiek pasiruošęs kiekvienas mokėti. Aš pasidėliojęs excelyje visgi įvertinau, jog MBA ar MSc studijos, kainuojančios daugiau kaip 20k EUR per metus kelia labai daug klausimų dėl jų atsipirkimo. Atsifiltravus MSc (MBA iš esmės nemokamų nėra), kurių tuition fee iki 5k EUR, teliko vos keli variantai: Kopenhagos verslo mokykla, Stockholm School of Economics, Vienos universitetas ir Mannheimo universitetas. Vienoje esu gyvenęs, tad būtų neįdomu, Stokholme stojant reikėjo GMAT testų bei SSE turi tik 2 proc. tarptautinių studentų (palyginimui, CBSe jų 36 proc.), Mannheimas atkrito šiaip dėl to, kad studijos vokiškame kaime :) tad taip labai paprastai buitiškai teliko variantas Kopenhaga ir studijos CBSe. Gerai pagalvojus pamačiau ir daugiau pliusų: 1,5h skrydis iki Vilniaus, bendruomenė neblogai kalba angliškai, daug lietuvių jau studijavę ten, puikus miestas ir t.t.

Išsilaikiau IELTS, kuris buvo CBS reikalavimas (surinkau 8/9, reikalavimas iš CBS buvo 6,5), išsiunčiau paraišką, išsirinkęs prieš tai Finance and Strategic Management (FSM) kursą, ir taip birželio vidury sužinojau, kad esu pilnai priimtas. Tiesa, trumpai apie tai, kodėl FSM. Galvojau, kad reikia mokytis ką nors įdomaus, bet ne per nelyg lengvo, tad norėjau visų pirma bandyti MSc in Advanced Economics and Finance, tačiau ten reikia daug daug matematikos, o matematikos, prisiklausęs Rugilės ir SImo pasakojimų, nebenorėjau :) Tad tada iš likusiųjų FSM atrodė patraukliausiai. Panašu, kad neprašoviau, bet apie tai kitame įraše.

Turėjau daug abejonių ar net nemokamas MSc gyvenime atsiperka įskaitant dvejus metus kuomet nedirbi bei prarandi ne tik uždirbamą atlyginimą bet ir patirtį, bet matyt ir situacija Lietuvos darbo rinkoje šiek tiek prisidėjo prie sprendimo, nes nebuvo galimybių tobulėti taip sparčiai, kaip to norėjau, taigi gerokai padvejojęs nutariau, kad blogiau nebus, o geriau gali būti :) nutariau išvažiuoti. Na nuo to momento ir prasidėjo nuotykiai…

Patiko (2)

Rodyk draugams

1 komentaras to “Kodėl CBS?”

  1.   po
    Rugsėjis 23rd, 2010 | 11:49

    Justinai, perskaiciau tavo rasineli.

    Kas uzkliuvo, tai taviskis universitetu vertinimas ir reitingai. Kodel ziurejai tik business schoolus?! As manau, kad tiesiog taip eliminavai daug tikrai geru ir galbut geresniu uz CBS universitetu. Kad ir Olandijije..:)

    Del CBS kokybes neabejoju, bet tas universitetu palyginimas siek tiek kreivas, ypac prie tavo pasirinkto FSM kurso.

Rašyk komentarą