BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mano namai – mano tvirtovė

Čia kažkaip pradžioj atvykęs dar normaliai nesiorientavau, o dabar jau kai daugmaž apsipratau su miestu, reikėtų trumpai papasakoti, kur aš čia gyvenu. Pasirodo pati Kopenhaga oficialiai yra visai nedidelė realaus miesto dalis, joje gyvena vos 500 tūkst. gyventojų, o tam mieste, kaip mes jį suvokiame, gyvena 1,1 mln. gyventojų, tad yra panaši į daugelį Europos sostinių savo dydžiu. Toks labai įdomus dalykas Kopenhagoje yra, panašiai kaip Londone the City, kad eini eini Kopenhaga, pamatai ženklą ir prasideda kitas miestas :) Na čia kaip Vilniuje Basanavičiaus gatvėje pastatyti ženklą “Naujamiestis” ir prasidėtų naujas miestas (nors troleibusai važiuotų kaip važiavę, gatvių pavadinimai nesikeistų ir pan.), tad aplink Kopenhagą yra daug įvairių fiktyvių miestų. Mano universitetas yra pirmajame žiede aplink Kopenhagą, vadinamajam Frederiksberg, o už Frederiksbergo dar eina juosta Kopenhagos (čia tas Frederiksberg toks kaip sala, aplink Kopenhaga), o toj pačioj pusėj kaip Frederiksberg yra ir toks kaimas Rødovre, tai jame aš ir gyvenu. Žinau, lame, bet susiinstaliavau danišką klaviatūrą, kad greičiau pasiekčiau jų tuos å, æ, ø…

Kadangi miestas kitokio dydžio, labai sunku įsivaizduoti, kokiu atstumu esu čia nuo centro :) Žaidžia čia keli dalykai: visų pirma, neseniai įdiegtas metro nesiekia mano rajono (tai labiau priimtina savoka nei kaimas), o tai labai pailgina kelionės laiką; taip pat mano rajonas yra trečioje transporto zonoje, tad norėdamas nuvažiuoti iki centro turiu važiuoti trijose zonose (paprastas 3 zonų bilietas Kopenhagoje kainuoja 34,5 DKK/16 LTL/4,6 EUR, tad galit įsivaizduot, kaip tai atrodo…); važiuojant naktį vienkartinio bilieto kaina padvigubėja… O šiaip tai dabar įvaldžiau maršrutų planavimą, kuris suderina autobusą ir metro, tad į stotelę ateinu likus 1-2 min. iki autobuso atvykimo, metro važiuoja kas kelias minutes, tad iki universiteto nuvykstu per 30 min., iki miesto centro tuomet gautųsi 35 min., visai padoriai. Kopenhagoje, kaip ir priklauso, metro ir autobusai važinėja visą parą, tad taxi paslaugomis naudotis matyt neteks :-)

Rødovre… Toks įdomus rajonas, panašus į mūsų Žvėryną ar Antakalnį. Daug privačių namų, šalia nemažas parkas su daug futbolo aikštelių (jo, jie čia tą futbolą šiek tiek žaidžia), yra toks prekybos centras, panašus į BIGą, Banginį ar pan., jame kelios didelės maisto prekių parduotuvės, H&M ir kiti, na klasikinė mallo koncepcija. Pliusai - gana jaukus rajonas, ramus labai, tvarkingas, jokių problemų parkuoti mašiną, manau ir su saugumu čia labai neblogai. Minusai - nėra MC ar Burgerkingo šalia :( susisiekimas truputį durnas, nes vietiniai užprotestavo metro linijos pratiesimą iki šio rajono.

Kelios nuotraukos į gatvę ir kiemą:

IMG_3214_small
(čia vaizdelis pro mano langą į kiemą)

IMG_3229
(čia vaizdelis pro mano langą į gatvę)

IMG_3209
(čia pats mano namas)

=======================

Pradžioje kai atvykau, kambarys buvo visiškai tuščias. Iš IKEA teko pirkti lovą, šiek tiek brangiai gavosi, įskaitant apie 350 DKK kainavusį lovos pristatymą. Čia kaip sako turistai, žioplumo mokestis gavosi. Tuomet pagrindinė problema buvo internetas namie. Kaip aš sakiau prieš važiuodamas, stogas virš galvos ir internetas – tai bazinis paketas, nuo kurio galima bandyti įsikurti. Internetą turiu ale omni connect, minėjau ankstesniame įraše. Galiu konstatuoti, jog nesinaudojant torrentais 10 GB mėnesiui yra labai pakankamas srautas. Tai va, bazinį paketą susidėliojau labai greitai :-)

Tuomet susidūriau su problema, jog neturėjau stalo. Atrodytų nedidelė problema (aj, šiokia tokia spinta visgi kambaryje buvo, tad šios problemos spręsti nereikėjo!), bet lovoj pastoviai naršyti yra labai labai nepatogu! Namie buvo stalviršis, tačiau nebuvo kojų. Vieną dieną mano “šeimininkas” sužvejojo kojas, tad dabar turiu ir stalą. Neįspūdingai, bet dabar kur kas patogiau. Taip pat stalinę lempą namie radau, tad išvis super dabar. Savaitgalį pasitvarkiau šiek tiek, tai galiu įkelti namų nuotraukas :-)

IMG_3210
Mano kambarys

IMG_3219.CR2
Living room (kartu su virtuve)

IMG_3222.CR2
Living room (kartu su virtuve)

Na turbūt belieka paminėti, kad neturim indų plovimo mašinos ir skalbimo mašinos. Tačiau gera žinia, jog apačioje yra bendra skalbimo patalpa, kur sustatyta eilė Miele skalbimo mašinų, džiovyklų ir lyginimo prietaisų, tai gal net patogiau naudotis nei savo skalbimo mašina.

Pradedu apsiprasti su savo vieta, esminis klausimus išsprendžiau, galima jau susikoncentruoti ties mokslais :-)

P.S. Rašau pirmąkart su Windows Live Writer, tai gali kliurkų būti su atvaizdavimu.

Patiko (4)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą