BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirma studijų diena

Su sąlyga, jog šiandien buvo pirma reali studijų diena ir pirmoji paskaita, derėtų šiek tiek kreditų skirti CBSui. Taigi atvažiuodamas aš visiškai neįsivaizdavau, kas čia per publika bus, kaip čia lygis bus ir pan., žinojau tik FT reitingą, kuris indikavo, kad nebus labai blogai.

Visą praeitą savaitę vyko toks dalykas kaip intro week, per kurią vyko susitikimai su įvairių kompanijų atstovais, jie pasakojo apie karjeros galimybes, pasakojo apie save, taigi reklamavosi kaip ateities darbdaviai, kurie galės gręžti naują kartą :) Įmonės buvo pakankamai rimtos, tokios kaip Boston Consulting Group, Nordea, Danske bank, Vestas, kitos šiek tiek mažiau girdėtos lietuvio ausiai. Juokinga šiek tiek, tačiau po kiekvienos prezentacijos įmonės organizavo nedidelius furšetus su maistu ir gėrimais :)

Apie studijas turbūt daug dar negaliu pasakyti, šiandien buvo pirma paskaita, dėstytojas vokietis, pastoviai vaikščiojo po auditoriją, mažiau statiškos prezentacijos ko gero gyvenime nepamenu, buvo visai fun, nors dalykas toks lyg ir apie orą - Strategic Management. Visi įsigijo knygas, aš nepirkau. Semestro biudžetas 1000 DKK, tai bandysiu sutaupyt, taupysiu gamtą ir piniginę, nemanau, kad tam, jog perskaityčiau vieną kartą, reikia pirkti visą knygą. Blogai tai, kad PDFų niekur internete nėra :( Anyway, likau pakankamai positive apie kursą, svarbiausia, jog nebuvo nuobodu.

Publika mano kurse pakankamai įvairi: maždaug pusė studentų danai, likusi dalis iš viso pasaulio, nuo Australijos iki Kanados, nuo Honkongo iki Italijos. Daugiausia studentų iš Norvegijos, Švedijos ir Vokietijos - suprantama, jiems čia netoli atvažiuoti, panaši ir kultūra, ir kalba. Tačiau kitas dalykas mane nustebino, tai žmonių pasirengimas… Nieko prieš ISM neturiu, bet čia toks lygis, jog aš net nesupratau kai kurių klausimų, kuriuos studentai klausė, ir dėl to, kad pakankamai advanced klausimai ir dėl to, jog naudoja tokią gerą anglų kalbą (ir čia ne apie australus ar amerikiečius aš), kad mano žodyne dalies žodžių net nėra :) Kažkaip na tikėjausi, kad visi neblogai kalbės angliškai, bet kad vienų jų nesuprasiu dėl to, kad kalbės per greitai, o kiti naudos žodžius, kokių gyvenime nesu girdėjęs, tai tapo truputį šoku :) Akivaizdu, kad čia bus ko pasimokyti ne tik iš dėstytojų, bet ir iš studentų. Aišku, neturiu nieko prieš ISM, bet studentų pasirengimas, kiek aš čia mačiau, žiauriai kietas. Per visą intro savaitę ir pirmą paskaitų dieną nemačiau jokių studentų, kalbančių tarpusavyje, kai vyksta paskaitos. Čia taip pat kultūrinis šokas :) Turbūt čia ir niekas nenusirašinėja, bet šitai jau Austrijoje mačiau, tai įprasiu vėl iš naujo :)

Reziumuojant, kol kas labai esu patenkintas aplinka, kurioje studijuosiu, visiškai nesitikėjau kai kurių tokių kietų studentų. Bus iš ko pasimokyti!

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) to “Pirma studijų diena”

 1.   L
  Rugsėjis 9th, 2010 | 16:21

  Kolega is Lietuvos klausia, kokiu klausimu nesupratote?

 2.   justinasm
  Rugsėjis 9th, 2010 | 18:08

  Nu ten apie corp finance :) Kolegą galiu patikinti, jog irgi būtai nesupratęs :)

 3.   L
  Rugsėjis 11th, 2010 | 15:42

  Patiko komentarai apie studentu pasirengimo lygi. Manau ties sia istorija pradesiu sakyti “I told you so” ;)

 4. Spalis 10th, 2010 | 16:02

  [...] tik atvykau į CBS, buvo ta intro savaitė ir per ją buvo daug įmonių, pristatančių save ir siūlančių padirbėti. Buvo šiek [...]

Rašyk komentarą