BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Finansų krizė Danijoje

Per pirmą savaitę CBSe turėjau kelias prezentacijas, kur kompanijos ne tik save pristatinėjo, bet ir dar kažką naudingo papasakojo, ar tai apie corporate finance, ar tai apie finansų krizę, ar tai apie karjeros planavimo procesą.

Įdomu buvo klausytis paskaitėlių apie finansus dėl to, jog labai keistai danai kalba apie finansų krizę. Mini, jog ji kažkur Amerikoje įvyko, kad dėl to šiek tiek jų akcijos nuvertėjo, bet tiesiogiai niekas nepasikeitė. Ypač juokingai nuskambėjo BCG partnerio pareiškimas, jog likvidumo problemos yra Amerikoje, o jis nesupranta, kaip problemos Amerikoje gali veikti puikiai veikiančių Danijos kompanijų vertes ar fin. rodiklius :)

Pasirodo, šiek tiek detaliau panagrinėjus kas ir kaip, visiškai suprantamas danų eglesys. Darbo užmokestis pas juos nesmuko, nedarbas paskutiniais duomenim pas juos pakilęs net iki 4,1 proc. (rašau net nes prieš krizę buvo 1,5 proc. …), tai šiek tiek skiriasi nuo mūsų :) Gyvenimas, panašu, irgi nelabai pasikeitęs nuo krizės pradžios. Labiau susidaro įspūdis, kad visi čia protingi, skaito FT, tai iš ten ir žino apie tai, kad reikalai blogi :)

Darbo rinkoje situacija irgi panaši. Sėdim CBSe su grupe studentų, prie vieno prieina kažkokie studentai, sako gal nori padirbėti. Jei esi bakalauras, maždaug galėtum fizinį darbą daryti, jei magistras - ką nors gudriau. Tiesa, ten nebuvo kažkoks labai įspūdingas darbas, kurį visi graibstytų (drabužių parduotuvė, regis), bet vistiek, po Lietuvos tokie dalykai atrodo keistai.

Manau, man tai į naudą ir gal pavyks kokį užsiėmimą susirasti, kuris ir darbo patirtį kauptų, ir finansiškai padėtų. Tarp kitko, čia visų praktika tokia pati - graduate besimokant visi danai dirba. Kadangi studijos 2 metus trunka, tai krūvis nedidelis, tai visi spėja apsisukti. O ir darbų labai daug visokių yra pritaikyta studentams - kadangi darbuotojų trūksta, tai visi ima visus, kas netingi :) Gaila, kad daugeliu atvejų jie tikisi danų kalbos įgūdžių, nors patys puikiausiai visi kalba angliškai… Na bet žiūrėsim kaip čia bus. Kol kas labai neskubu su darbais, pamažu tvarkausi kitus formalumus, vis dar negavau gyvenimo gyventi Danijoje. Tiek kad ES piliečiai 90-180 dienų gali gyventi nieko nesakydami, o aš niekur nebuvau pažymėtas, kai atvykau, tai manau, kad galiu čia būt kiek noriu, tol kol man pačiam leidimų neturėjimas netrukdo (negaliu banko sąskaitos gauti, normalių sutarčių dėl telefono plano, interneto ir pan pasirašyti).

Patiko (1)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą